FOTOWOLTAIKA

Shape

Informacje ogólne

Fotowoltaika opiera się na wykorzystaniu energii słonecznej do wytwarzania elektryczności, przyczyniając się do redukcji emisji dwutlenku węgla i zmniejszenia naszej zależności od tradycyjnych źródeł energii.

 

Głównym elementem fotowoltaiki są panele słoneczne, które składają się z ogniw fotowoltaicznych. Ogniwa te zbudowane są z materiałów półprzewodnikowych, takich jak krzem czy tellur, które są w stanie przekształcić światło słoneczne w energię elektryczną. Kiedy promienie słoneczne padają na panele, fotony wzbudzają elektrony w ogniwach, generując przepływ prądu elektrycznego.

 

Skontaktuj się z nami:

SZCZEGÓŁOWE

Informacje

Palniki można zastosować do każdego kotła posiadającego możliwość gromadzenia i opróżniania z popiołów zarówno w gospodarstwach domowych jak i zakładach przemysłowych. Można stosować je między innymi z kotłami centralnego ogrzewania czy kotłami parowymi.

Palnik KIPI umożliwia szybką i prostą zmianę źródła ogrzewania – jeżeli do tej pory używałeś kotła na węgiel lub olej opałowy bez problemu możesz go zmodernizować przy użyciu palnika KIPI. Zmieniając paliwo opałowe na pellet możesz zaoszczędzić nawet do 60%.

Palniki KIPI wyposażone są w następujące elementy:

 

palnik [1]
sterownik renomowanej firmy PLUM EcoMAX850 [2]
podajnik z wizjerem [3]
rura spiro [4]
kątowa redukcja zdawcza „kolano przyłączeniowe” [5]
czujnik mechaniczny awaryjny temperatury kotła [6]
czujnik temperatury kotła [7]
czujnik temperatury CWU [8]
Wyposażenie dodatkowe (opcja):

mocowanie palnika do kotła: flansza montażowa [9]
zasobnik na pellet [10]
dodatkowe akcesoria i moduły do sterownika