POMPY CIEPŁA

Shape

Informacje ogólne

Pompy ciepła mogą służyć jako urządzenia do ogrzewania domu oraz c.w.u. lub tylko do ogrzewania c.w.u..  Dodatkowo pompy ciepła mogą służą jako klimatyzacja w okresie letnim.  Pompa ciepła do ogrzewania c.w.u. to urządzenie, które najczęściej instaluje się w kotłowni, skąd pobierane jest ciepłe powietrze na potrzeby ogrzania wody użytkowej. To urządzenie, które powoduje roczne oszczędności energii do ogrzewania wody na poziomie 50-60%. Pompy tego typy są szczególnie polecane do stosowania w układach z podgrzewaczem z grzałką elektryczną lub z kotłem na paliwo stałe, których eksploatowanie poza sezonem grzewczym jest ekonomicznie i ekologicznie nieuzasadnione. Z kolei pompy ciepła do ogrzania domu oraz podgrzania wody użytkowej, są urządzeniami, które w 100% pokrywają zapotrzebowanie na ciepło. Urządzenia te pobierają ciepło, np. z ziemi, powietrza lub wody.

 

Pompy ciepła to systemy automatyczne, ekologiczne, generujące niskie koszty ogrzewania.

Skontaktuj się z nami:

SZCZEGÓŁOWE

Informacje

Palniki można zastosować do każdego kotła posiadającego możliwość gromadzenia i opróżniania z popiołów zarówno w gospodarstwach domowych jak i zakładach przemysłowych. Można stosować je między innymi z kotłami centralnego ogrzewania czy kotłami parowymi.

Palnik KIPI umożliwia szybką i prostą zmianę źródła ogrzewania – jeżeli do tej pory używałeś kotła na węgiel lub olej opałowy bez problemu możesz go zmodernizować przy użyciu palnika KIPI. Zmieniając paliwo opałowe na pellet możesz zaoszczędzić nawet do 60%.

Palniki KIPI wyposażone są w następujące elementy:

 

palnik [1]
sterownik renomowanej firmy PLUM EcoMAX850 [2]
podajnik z wizjerem [3]
rura spiro [4]
kątowa redukcja zdawcza „kolano przyłączeniowe” [5]
czujnik mechaniczny awaryjny temperatury kotła [6]
czujnik temperatury kotła [7]
czujnik temperatury CWU [8]
Wyposażenie dodatkowe (opcja):

mocowanie palnika do kotła: flansza montażowa [9]
zasobnik na pellet [10]
dodatkowe akcesoria i moduły do sterownika